jak-sprzedac-zadluzone-mieszkanie

Sprzedaż zadłużonego mieszkania – praktyczne porady

jak-sprzedac-zadluzone-mieszkanie

Popaść w długi jest bardzo łatwo. Zazwyczaj dotyczy to zaciągniętych kredytów, które z czasem jest trudno spłacić. Powstają również zaległości w płaceniu czynszu i innych zobowiązań, gdzie powstają później problemy z ich uregulowaniem. Niestety z czasem zaległości się kumulują i w efekcie mieszkanie jest zadłużone coraz bardziej. Przychodzą kolejne ponaglenia pocztą, dzwonią wierzyciele, a ty nie wiesz, co robić. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji może być sprzedaż zadłużonego mieszkania, co pozwoli uwolnić się ze spirali długów.

Samodzielna sprzedaż zadłużonego mieszkania nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty, gdyż wielu przeglądających ogłoszenia nieruchomości, nie zechce kupić mieszkania z długami. Potencjalni kupujący najczęściej nie posiadają wiedzy w zakresie długów ciążących na lokalu, dlatego uzasadnione są jego obawy, że zakup mieszkania z długiem może wiązać się bezpośrednio dla niego ze zbędnymi konsekwencjami.

Zatem co zrobić, aby szybka sprzedaż mieszkania zadłużonego doszła do skutku?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z firmy specjalizującej się w tego typu nieruchomościach. Taką firmą jest skup nieruchomości, który natychmiast odkupi od Państwa zadłużone mieszkanie. Wystarczy zgłosić się do takiej firmy, wypełnić odpowiedni formularz i przedstawić dokumenty, które potwierdzają Twoje prawa do lokalu. Potrzebna będzie również dokumentacja zadłużenia, aby właściwie oszacować wartość nieruchomości i wysokość kosztów, jakie będzie musiał ponieść skup w związku z koniecznością uregulowania sytuacji prawnej i finansowej. Działania skupu nieruchomości są pewne i konkretne, dlatego szybko otrzyma się obiecaną gotówkę i będzie można ją przeznaczyć na taki cel, na jakim zależy klientowi.

Sprzedaż mieszkania z lokatorem nie musi być trudna

Rynek nieruchomości obfituje w różnorodność ofert sprzedaży mieszkań, jednak nie wszystkie łatwo się sprzedają. Bardzo wiele wątpliwości wśród potencjalnych kupców budzi oferta sprzedaży mieszkania z lokatorem. Podstawowym powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że polskie prawo nadmiernie chroni nawet uciążliwych najemców.

Tak więc, sprzedaż mieszkania z lokatorem nie jest taka prosta, ponieważ kupcy omijają szerokim łukiem taką nieruchomość. Jeśli zależy nam na efektywnej sprzedaży mieszkania własnościowego z lokatorem, z pewnością nie można ukrywać przed kupcem sytuacji prawnej nieruchomości. Przed sprzedażą mieszkania z lokatorem pierwszym krokiem zawsze powinna być próba polubownego załatwienia sprawy, zwłaszcza jeśli użytkowanie mieszkania przez najemcę wpędza właściciela w kłopoty finansowe. Dopiero wówczas, gdy nie dojdzie do porozumienia pomiędzy obiema stronami, warto złożyć wniosek do sądu w sprawie eksmisji niechcianego lokatora. Niestety takie procesy mogą trwać latami, a najemca wcale nie musi ułatwiać życia wynajmującemu.

Skup nieruchomości może okazać się idealnym rozwiązaniem dla osób chcących sprzedać mieszkanie z lokatorem.

Osoby, które chcą szybko i wygodnie sprzedać mieszkanie z lokatorem, optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług skupu nieruchomości. Taka firma może zapewnić swoim klientom odpowiednią obsługę na etapie od wyceny nieruchomości, aż do podpisania umowy oraz wypłaty środków. Cała transakcja może odbyć się wtedy w przeciągu paru dni!

Skup nieruchomości działa w niemalże całej Polsce, co ułatwia kontakt oraz bezproblemowe dotarcie do klienta.

Sprzedaż udziałów w nieruchomości

Najczęściej nieruchomość mieszkalna posiada jednego właściciela lub stanowi współwłasność małżonków. Jednak nieco inaczej jest po śmierci jednej z osób, ponieważ część udziałów w nieruchomości nadal pozostaje w rękach pierwotnego właściciela, a pozostałe stanowią masę spadkową. Inaczej jest w sytuacji, kiedy dzieci, bądź wnuki stają się udziałowcami po jednym właścicielu, np. po dziadku, ojcu, matce albo dalszym krewnym.

To właśnie poprzez drogę dziedziczenia większa liczba osób nabywa prawa do mieszkania lub domu. W przypadku braku porozumienia co do sprzedaży przez wszystkich współwłaścicieli, sprzedaż udziału w nieruchomości jest zasadniczo najlepszym rozwiązaniem. Niezwykle trudno będzie większej liczbie osób zarządzać domem, działką lub mieszkaniem.

Upierając się, że samodzielnie sprzedam udziały w nieruchomości nie ma sensu, gdyż może to być bardzo uciążliwe ze względu na to, że typowy nabywca domu, lokalu lub gruntu nie chce zostać jednym ze współwłaścicieli. W takim przypadku najlepiej jest skorzystać z oferty wyspecjalizowanej firmy, jaką jest skup udziałów w nieruchomości. Plusem jest to, że firma prowadząca skup udziałów w nieruchomości płaci gotówką i bierze na siebie ryzyko prawne związane np. z trudną odsprzedażą. Sprzedawca udziału nie ponosi natomiast żadnego ryzyka, ponieważ w zamian otrzymuje pewną i godziwą zapłatę za część nieruchomości. Firma prowadząca skup udziałów w nieruchomości, wypłaca część ceny (jako zaliczkę) jeszcze przed wizytą u notariusza.

1 komentarz do wpisu “Sprzedaż zadłużonego mieszkania – praktyczne porady”

Dodaj komentarz